KONSULTACJE W SPRAWIE BBO

  2023-03-06

Do 13 marca trwają konsultacje społeczne dotyczące regulaminu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Możemy w nich zgłosić swoje oczekiwania związane z funkcjonowaniem tego programu. Głosowanie odbywa się w formie elektronicznej.
Prosimy o udział w ankiecie dostępnej na stronie internetowej Urzędu Miasta Bydgoszczy pod poniższym linkiem: https://ankiety.um.bydgoszcz.pl/index.php/838275?lang=pl
Zależy nam, aby Państwo zagłosowali na TAK w pkt 5, aby realizacja zadań z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego była możliwa na terenach należących do spółdzielni mieszkaniowych.Powyższe umożliwiłoby realizowanie w tej przestrzeni szeregu ciekawych i przydatnych dla mieszkańców projektów (parków, skwerów lub innych terenów zielonych, a także obiektów sportowych i rekreacyjnych). O tym, iż jest to możliwe przekonują regulaminy budżetów obywatelskich innych miast, np.: Gdańska, Sopotu czy Katowic a w naszym regionie: Torunia, Inowrocławia, Grudziądza.

Obecnie projekty mogą być realizowane jedynie na terenach miejskich. Opinie zbierane są do 13 marca, dlatego prosimy o pilny udział w ankiecie.
Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego: www.bdgbo.pl

Apelujemy o Państwa udział w ankiecie i poparcie dla tej ważnej sprawy, gdyż tylko razem możemy zmienić regulamin BBO na przyjaźniejszy dla mieszkańców bydgoskich spółdzielni.