Dzień Babci i Dzień Dziadka

Z okazji dzisiejszego święta, życzymy wszystkim Babciom przede wszystkim zdrowia, szczęścia i pomyślności. A  jutro najlepsze życzenia dla Dziadków - aby zawsze mieli siłę i energię dla swoich Wnucząt!


Awaria wody na Os. "Na Skarpie"

20 stycznia br. w godzinach wieczornych doszło do awarii wodociągu należącego do MWiK. Woda została uruchomiona ok. godz. 4.00.
21 stycznia mogą występować problemy z ciepłą wodą, ponieważ instalacja jest zapowietrzona. Pracownicy Administracji Os. "Na Skarpie" odpowietrzają budynek po budynku, pion po pionie. Może to potrwać cały dzień. Za utrudnienia przepraszamy.


INFORMACJA

Z przyjemnością informujemy, że Pan Jacek Kołodziej, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „BUDOWLANI” w listopadzie ubiegłego roku wziął udział w  Pierwszym Regionalnym Okrągłym Stole zorganizowanym przez Regionalną Agencję Poszanowania Energii i Środowiska w Toruniu w ramach projektu UE RoundBaltic. Konferencja dotyczyła finansowania efektywności energetycznej w województwie kujawsko-pomorskim. Wzięli w niej udział m.in. przedstawiciele sektora samorządowego, przedsiębiorstw, finansowego i eksperckiego. Celem konferencji było wygenerowanie jak największej liczby pomysłów ...


KOMUNIKAT BRUNATA-WEBMON

Informujemy, że firma BRUNATA zmienia układ graficzny strony, gdzie udostępniane są informacje o zużyciu wody i ciepła. W związku z powyższym, występują przejściowe trudności z logowaniem lub przeglądaniem danych przez Internet, np. obecnie nie ma wykresów zużycia zimnej wody. Według zapewnień informatyków pracujących nad zmianami, podstawowe funkcje zostaną wprowadzone do końca bieżącego miesiąca. Przepraszamy za czasowe utrudnienia w korzystaniu z programu WEBMON.

Czytaj

Wynajem - Ogrody 11/19

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Budowlani” w Bydgoszczy posiada w swojej ofercie  mieszkanie na wynajem o powierzchni 20,10 m2 położone na 4 piętrze w wieżowcu przy ulicy Ogrody 11. Mieszkanie składa się z 1 pokoju z aneksem kuchennym,  przedpokoju oraz łazienki z wc. Lokal mieszkalny po remoncie, nowocześnie umeblowany i wyposażony w niezbędne sprzęty AGD (lodówka, pralka, kuchenka elektryczna), w łazience biała armatura. Do mieszkania przynależy piwnica o powierzchni 1,38 m2.


Ogłoszenie – Glinki 82/33

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Budowlani” w Bydgoszczy oferuje na wynajem mieszkanie o powierzchni 53,05 m2  położone na Osiedlu Wyżyny przy ulicy Glinki 82. Teren wokół budynku jest ogrodzony, monitorowany i znajduje się na nim bezpłatny parking oraz plac zabaw. Mieszkanie usytuowane na trzecim piętrze. Składa się z pokoju, pokoju z aneksem kuchennym, garderoby, przedpokoju i łazienki. Mi ...


WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

W ubiegłą sobotę przy skwerze osiedlowym przy Zespole Szkół Nr 19  odbyła się impreza plenerowa Wspólne kolędowanie! To wyjątkowe spotkanie wprowadziło wielu mieszkańców w świąteczny nastrój! Występy wspaniałych artystów rozgrzewały publiczność i mimo mrozu na zewnątrz, serca uczestników były gorące!:-) Dziękujemy Państwu za udział w spotkaniu! Czytaj


FAIR PLAY 2021

Miło nam poinformować, iż 26 listopada 2021 r. Kapituła Programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” przy Krajowej Izbie Gospodarczej przyznała naszej Spółdzielni Certyfikat Jakości Biznesu – „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2021. Pan Jacek Kołodziej, Prezes Zarządu Spółdzielni, został uhonorowany prestiżowym tytułem „Ambasador Fair Play w Biznesie” 2021.


Dyplom TMMB dla SMB

Miło Państwa poinformować, że otrzymaliśmy dyplom od Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy dla naszej Spółdzielni za udział w konkursie "Bydgoszcz w kwiatach i zieleni" w 2021 r. z serdecznym podziękowaniem za szczególną troskę o dbałość i estetyczny wygląd Bydgoszczy.


Ogłoszenie – Zamoyskiego 14/1a

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Budowlani” w Bydgoszczy oferuje Państwu na wynajem mieszkanie o powierzchni 76,91 m2 położone przy ulicy Zamoyskiego 14. Mieszkanie usytuowane jest na parterze w czteropiętrowym bloku z osobnym wejściem. Składa się z 2 pokoi, pokoju z aneksem kuchennym, przedpokoju, garderoby oraz łazienki z wc. Mieszkanie po remoncie, na oknach są rolety wewnętrzne, kuchnia jest umeblowana i wyposażona w płytę indukcyjną, ...


Certyfikat PN-EN ISO 9001:2015

ISO 9001 to międzynarodowa norma zawierająca wymagania, które dotyczą systemów zarządzania jakością. Niedawno otrzymaliśmy aktualny certyfikat potwierdzający zgodność obsługi z wymaganiami normy PN-EN ISO 9001:2015
w zakresie zarządzania i administrowania nieruchomościami. Certyfikacja została przeprowadzona i jest systematycznie nadzorowana zgodnie z procedurą auditową
i certyfikacyjną prze TUV NORD Polska Sp. z o.o. Jego posiadanie jest  potwierdzeniem jakości dostarczanych usług. Certyfikat wydawany jest na 3 lata. Nasz jest ważny do 25 sierpnia 2024.


Nowy mural - Nowowiejskiego 1

Nowy, ekologiczny mural na bloku przy Nowowiejskiego 1 robi duże wrażenie. Powstał przy współpracy mieszkańców, SMB i Urzędu Miasta. To już drugi mural w zasobach naszej Spółdzielni. Autorem muralu jest Pan Marcin Czaja z Krakowa.
Mural powstał przy użyciu eko ...KOMUNIKAT - KONTO W BANKU BPS

W nawiązaniu do naszego komunikatu z 12 lipca br., uprzejmie informujemy, że w związku z zamknięciem oddziału Banku BPS przy ulicy Wojska Polskiego 19B podjęto decyzję o zmianie banku dla indywidualnych rachunków dla mieszkańców os. „Na Skarpie” na Bank PKO BP S.A.

Obecnie wpłaty dokonywane przez Państwo do Banku BPS nadal księgowane są na odpowiednie konta czynszowe. Potrwa to do 31.01.2022 roku.

 O zmianie konta informujemy Państwa za pomocą kart opłat, na których widnieją już nowe indywidualne numery rachunków bankowych w PKO BP SA. O wygas ...


Włączenie ogrzewania

Informujemy, że od 17 września 2021 (piątek) włączono ogrzewanie w budynkach mieszkalnych naszej  Spółdzielni. Oznacza to, że KPEC jest gotowy dostarczać ciepło. Należy  jednak pamiętać o automatyce pogodowej.

Co to jest automatyka pogodowa? Najprościej mówiąc jest to zawór sterowany czujnikiem temperatury zewnętrznej. W dzień, gdy na dworze temperatura rośnie, zawór odcina dopływ gorącej wody do wymiennika, a gdy temperatura spadnie noc ...
Informacja

Przekazujemy Państwu plakat o akcji informacyjno-promocyjna Krajowej Administracji Skarbowej dla mieszkańców m.in. na temat serwisu e-US i możliwości umówienie wizyty w urzędzie skarbowym na konkretną godzinę przez Internet.
Mural o ekologii na budynku SMB!

Wieżowiec przy ul. Nowowiejskiego 1 stanie się "płótnem" dla muralu o tematyce ekologicznej w konkursie organizowanym przez Urząd Miasta Bydgoszczy! Pomysły należy zgłaszać do 30 lipca. Projekt z dopiskiem „Bydgoski Ekomural” należy przesłać mailowo na adres: m.iwinski@um.bydgoszcz.pl lub przynieść bezpośrednio do biura Plastyka Miasta – ul. Sielanka 8a, I pi ...


KOMUNIKAT

Uprzejmie przypominamy, że w zakresie funkcjonowania Spółdzielni nadal obowiązują zasady obsługi ustalone w komunikacie z 12.10.2020 r., który załączamy.NOWA INWESTYCJA!

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą sprzedaży mieszkań w naszej nowej inwestycji przy ul. Chodkiewicza 64-66!


Spór o oświetlenie - kontynuacja

Przekazujemy Państwu aktualne informacje na temat sporu bydgoskich spółdzielni z Miastem o oświetlenie. Zapraszamy do obejrzenia materiału z wczorajszego wydania bydgoskich Zbliżeń z wypowiedzą na ten temat m.in. Pana Jacka Kołodzieja, Prezesa SMB:
Kompleksowe informacje o bieżącej sytuacji zawiera również reportaż Radia Pik, również z wypowiedzą Prezesa SMB:

Zapraszamy do lektury!

Wypowiedź  Prezesa SMB w artykule z dzisiejszego wydania Expressu Bydgoskiego na temat dewastacji elewacji bloków przez wandali. Zapraszamy do lektury!Spór o oświetlenie w bydgoskich Zbliżeniach

Kontynuacja sporu bydgoskich spółdzielni z Miastem w sprawie oświetlenia. Zachęcamy do obejrzenia materiału z wczorajszego wydania Zbliżeń z wypowiedzią prezesów bydgoskich spółdzielni, m. in. wypowiedzią Pana Jacka Kołodzieja,

GRAND PRIX W X OGÓLNOPOLSKIM RANKINGU SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWYCH

Z przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy GRAND PRIX w X Ogólnopolskim Rankingu Spółdzielni Mieszkaniowych organizowanym przez redakcję miesięcznika "Domy Spółdzielcze". Przyznawane jest ono Spółdzielniom, które co najmniej trzykrotnie zdobyły w Rankingu pierwsze miejsce.
Redaktor Naczelna miesięcznika Domy Spółdzielcze napisała, że nagroda ta jest wyrazem uznania dla wysiłku Działaczy, Rady Nadzorczej i Zarządu Spółdzielni. Rezultatem tej pracy jest znakomicie funkcjonująca Spółdzielnia będąca wzorem do naśladowania.

FAIR PLAY

Miło nam poinformować, iż 27 listopada 2020 r. Kapituła Programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” przy Krajowej Izbie Gospodarczej przyznała naszej Spółdzielni Certyfikat Jakości Biznesu – „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2020 oraz Platynową Statuetkę.

Ogłoszenie wyników ze względu na pandemię odbyło się w formie premiery on-line 27 listopada 2020 roku.

Czytaj

Podziękowania dla Prezydenta Bydgoszczy

Publikujemy podziękowanie skierowane przez Zarząd Regionalnego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych w Bydgoszczy na ręce Prezydenta Miasta Bydgoszczy Pana Rafała Bruskiego. O sprawie planowanych podwyżek cen ciepła i petycji środowiska spółdzielczości mieszkaniowej do Prezesa URE przeciwko tym działaniom informowaliśmy 24 lipca na naszej stronie.

Dyżur Rady Nadzorczej

Rada Nadzorcza wraca do spotkań z mieszkańcami w formie comiesięcznego dyżuru w siedzibie Spółdzielni, który został wstrzymany z powodu pandemii koronawirusa.

Dyżury tak jak poprzednio, będą odbywać się w pierwszy wtorek miesiąca w godz.16.00-17.00 w siedzibie Spółdzielni. W związku z wciąż utrzymującą się epidemią, konieczne jest wcześniejsze telefoniczne umówienie się na konkretną godzinę pod numerem telefonu 52 366 44 08. Możecie Państwo przesłać również zgłoszenie na maila radanadzorcza@smbudowlani.pl z Państwa danymi k ...„Bydgoszcz w kwiatach i zieleni” konkurs organizowany przez TMMB

Zapraszamy mieszkańców naszych osiedli do udziału w konkursie organizowanym przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy na najładniejsze, ukwiecone i zadbane balkony, ogródki przed naszymi budynkami. Chcielibyśmy, aby Państwa praca, starania i dbałość o otoczenie zostały uhonorowane, dlatego prosimy o przesyłanie zgłoszeń do udziału w konkursie do Domu Kultury „Modraczek” pisemnie na adres: ul. Ogrody 15 85 -870 Bydgoszcz ,  mailowo : modraczek@smbudowlani.pl lub telefonicznie: 787-097-639, 52-371-33-31 do 31.08.2020 r.ODCZYT WODOMIERZY I PODZIELNIKÓW CIEPŁA

Uprzejmie informujemy, że został przywrócony dostęp do odczytów podzielników ciepła i wodomierzy przez dostawcę systemu, firmę Brunata. Dotychczasowa funkcjonalność została systemu została przywrócona. Możecie się Państwo tam zalogować z panelu mieszkańca na naszej stronie lub z poniższego linku do polskiej strony:
https://www.perfekt.com.pl/