Życzenia na Dzień Ojca

Z okazji dzisiejszego Święta życzymy wszystkim Ojcom wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia, cierpliwości i wytrwałości!:-) dziękujemy za wychowanie i wsparcie w trudnych chwilach. A poniżej parę faktów na temat tego święta:
Dzień ...


Waleczne Dzieciaki - Przygoda na Wyspie

W sobotę, 26 czerwca, na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy od godz.11 rozpocznie się wydarzenie Waleczne Dzieciaki - Przygoda na Wyspie. W samym centrum Miasta rozegrany zostanie bieg przełajowy dla dzieci i rodziców z kilkoma przeszkodami
i kilkoma zadaniami do wykonania. Nie zabraknie efektownych zjazdów, oraz mokrych kąpieli. Wszystko w klimacie pikniku rekreacyjnego.
Akcja ma charakter charytatywny. Podczas wydarzenia prowadzona b ...


Zbiórka krwi przy ul.Łomżyńskiej

W najbliższy piątek tj.18.06.2021 r. w godz.od 8.00-13.00 przy ul. Łomżyńskiej 33 na parkingu przy Kujawsko-Pomorskim Oddziale Wojewódzkim NFZ odbędzie się akcja Oddaj krew! Pomóż ratować życie!



Wszystkim Mamom składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Waszego dzisiejszego święta! życzymy dużo zdrowia, szczęścia i pomyślności!





KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy, że w związku z planowanymi przez MWiK pracami na sieci wodociągowej w poniedziałek, 15 marca br. od godz. 8.00 do godz. 16.00 mogą wys ...








KOMUNIKAT

Od Enei otrzymaliśmy informację, że jutro tj. 14 stycznia w godzinach: 07:30-16:00 przy ul.Nowowiejskiego 1, 3 zaplanowano wyłączenia prądu.





KOMUNIKAT

W ZWIĄZKU Z PLANOWYMI PRACAMI NA SIECI WODOCIĄGOWEJ 17 GRUDNIA BR. OD GODZ. 8.00. do GODZ.13.00 ORAZ 18 GRUDNIA OD GODZ.8.00 DO 12.00 BEZ WODY BĘDĄ MIESZKAŃCY ULIC BOHATERÓW KRAGUJEWCA I DUNIKOWSKIEGO.



Akcja przewonienia gazu JESIEŃ 2020

Od dziś do czwartku, (6-8 października) jak wynika z informacji Polskiej Spółki Gazownictwa, potrwa akcja przewonienia gazu „Jesień 2020” na terenie Bydgoszczy oraz przylegających gmin. Podczas akcji służby sprawdzą szczelność instalacji.

Uwaga!Komunikat!

Informujemy, iż z powodu prac związanych z konserwacją sieci ciepłowniczej przy ul. Ogrody 13 w Bydgoszczy, we wtorek, 6 października br. od godziny 8.30 do godziny 13.00 wstrzymana zostanie dostawa centralnego ogrzewania do następujących budynków: ul. Ogrody 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17.
< ...





UWAGA!KOMUNIKAT

Informujemy, że z dniem 24 września br. włączone zostaną dostawy ciepła na cele centralnego ogrzewania do budynków mieszkalnych w zasobach Spółdzielni.





Mieszkania na wynajem

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą mieszkań na wynajem. Znajdują się one w atrakcyjnych lokalizacjach, są wykończone, nowocześnie umeblowane i wyposażone w niezbędne sprzęty AGD (lodówka, zmywarka, płyta z piekarnikiem, pralka), dostępne od zaraz.
Więcej szczegółów wraz ze zdjęciami znajdziecie Państwo z zakładce Oferty - Oferty Spółdzielni. Dla ułatwienia można skorzystać z poniższego linku:
Zapraszamy do kontaktu z Działem Obsługi Mieszkańców pod nr telefonu:
5 ...


KOMUNIKAT

Otrzymaliśmy informację od Enea Operator Sp.z o.o., że we wtorek 18 sierpnia
w godzinach od 07:00 do 15:00 nie będzie prądu w rejonie ulic:
Komuny Paryskiej 6, 6a, 8.



Bieg SM „Budowlani”

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału we wspólnej zabawie biegowej. Nasza propozycja  dotyczy przedsięwzięcia, które zrealizujemy wspólnie, ale osobno z uwagi na obowiązujące obostrzenia. Integracja z zachowaniem zasad bezpieczeństwa!

Zapraszamy do 

wSpółdzielenia pasji do biegania

Razem ale osobno. 

Proponujemy P ...



KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy, że jutro tj. 7 lipca w godzinach: 08:00 - 13:00 w rejonie ulic: Komuny Paryskiej 6, 8 na Wyżynach nie będzie prądu.


KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy, że MWiK Bydgoszcz przeprowadzi czyszczenie sieci wodociągowej wg załączonego harmonogramu na Osiedlu "Centrum" od dzisiaj do 09.07.2020 r. od godz. 23:00 do 05:00. W tych godzinach mogą wystąpić problemy z dostępem do wody.





KOMUNIKAT

W ZWIĄZKU Z PLANOWYMI PRACAMI NA SIECI WODOCIĄGOWEJ, w dniu 16.06.2020r. od godz. 08:00 do godz. 14:00– BEZ WODY BĘDĄ MIESZKAŃCY ULIC ul. A. Grzymały Siedleckiego 19,21.











Informacja Prezydenta Miasta w sprawie odpadów

Kontynuując temat wtorkowego spotkania Regionalnego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych w Bydgoszczy z Prezydentem Miasta dotyczącego m.in. problemów z odbiorem odpadów przez firmę Komunalnik, obiecaliśmy Państwu aktualne informacje o rozwoju sprawy.

Dziś otrzymaliśmy z Ratusza informacje, że podczas wczorajszej sesji Rady Miasta, Prezydent Rafał Bruski wyznaczył PHU Komunalnik nieprzekraczalny termin 17 maja 2020 r. na uporządkowanie sytuacji związanej z odbiorem odpadów komunalnych na terenie Bydgoszczy pod groźbą natychmiastowego zerwani ...




ODCZYT WODOMIERZY I PODZIELNIKÓW CIEPŁA

W związku z problemami technicznymi z dostępem do odczytów podzielników ciepła i wodomierzy informujemy, że dostawca systemu - firma Brunata sukcesywnie przywraca dotychczasową funkcjonalność strony. Obecnie dostęp do odczytów wodomierzy możliwy jest z duńskiej strony Brunaty pod adresem:https://brunata.dk/logind  ,na której do logowania należy wpisać nazwę użytkownika, a pod nim hasło, analogicznie jak na stronie polskiej.
O całkowitym usunięciu awarii powiadomimy Państwa osobnym komunikatem.



Komunikat

W związku z zawieszeniem bezpośredniej obsługi Klientów wstrzymane do odwołania zostały również tradycyjne spotkania Rady Nadzorczej i Rad Osiedli w formie comiesięcznych dyżurów. W razie potrzeby, prosimy o zgłaszanie spraw do Rady Nadzorczej na adres email: radanadzorcza@smbudowlani.pl, natomiast spraw do Rad Osiedli na maila konkretnej administracji np.naskarpie@smbudowlani.pl,nawyzynach@smbudowlani.pl, centrum@smbudowlani.pl.





DK "Modraczek" wirtualnie!

Od dziś do dnia, w którym będziemy mogli spotkać się w Domu Kultury „Modraczek” będziemy spotykać się wirtualnie. Codziennie na stronie internetowej DK Modraczek oraz na jego fanpage’u będziemy udostępniać pliki
i linki dla dzieci i Państwa. Będą to nasze pomysły jak i zaczerpnięte z Internetu. Stworzymy taką bazę danych, by nikt się nie nudził podczas pobytu w domu.

Adres strony DK "Modraczek"

Adres fanpagu na Facebooku




UWAGA! KOMUNIKAT

W trosce o bezpieczeństwo zarówno mieszkańców jak i pracowników Spółdzielni, odbyło się wczoraj specjalne posiedzenie Zarządu dotyczące zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Macie Państwo możliwość zapoznania
się z wczorajszymi ustaleniami w załączonym wyciągu z protokołu.



UWAGA! WAŻNY KOMUNIKAT


Uprzejmie informujemy, że ze względu na zagrożenie epidemiologiczne odwołana zostaje zaplanowana na czwartek, 12 marca br., uroczysta promocja czwartego almanachu zatytułowanego :„Chwile uchwycone…”, w Kawiarni Literackiej w „Modraczku”.

Ponadto Dom Kultury „Modraczek” zostaje zamknięty, a wszystkie zajęcia zawieszone aż do odwołania. Decyzja ta podyktowana jest dąże ...


Piszą o nas!

W lutym ukazał się artykuł w miesięczniku spółdzielczym "Tęcza Polska" na temat III Forum Spółdzielczego. Prezes SMB, Pan Jacek Kołodziej wypowiada się m.in.o inwestycjach Spółdzielni w fotowoltaikę przy udziale środków unijnych. Zachęcamy do lektury!


Życzenia z okazji Dnia Kobiet

Najlepsze życzenia dla wszystkich Pań z okazji dzisiejszego Dnia Kobiet!
Szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń, samych przyjemnych w Waszym życiu zdarzeń!



Gratulacje od Prezydenta Miasta i Wojewody

Jest się czym pochwalić! Cofnijmy się w czasie do 22 listopada 2019 r., kiedy to otrzymaliśmy Certyfikat Jakości Biznesu „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2019 r. oraz Platynowy Laur! Wczoraj tj. 3 marca br. otrzymaliśmy gratulacje w tej sprawie od Prezydenta Bydgoszczy i dyplom Wojewody Kujawsko-Pomorskiego. Niezmiernie nam miło, że po raz kolejny znaleźliśmy się w elitarnym gronie przedsiębiorstw, dla których rzetelność, solidność, najwyższe standardy obsługi klienta i jakość świadczonych usług to wyznaczniki codziennego działania.



Wyszukiwarka odpadów

Poniżej publikujemy link do strony czystabydgoszcz.pl, gdzie znajdziecie Państwo pomocną wyszukiwarkę, która wskaże, gdzie wyrzucić dany odpad, gdyby mielibyście Państwo wątpliwości do której z 5 frakcji go zakwalifikować. Jednocześnie przypominamy Państwu, że od 01.01.2020 r. wszyscy mieszkańcy Bydgoszczy zobowiązani są do segregacji odpadów na nowych zasadach.







Życzenia noworoczne

Szczęśliwego Nowego Roku 2020 dla Państwa życzy Rada Nadzorcza, Zarząd i Pracownicy Spółdzielni Mieszkaniowej "BUDOWLANI"!


KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy, że już można zalogować się do systemu e-usługi.


KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy, że chwilowo nie ma dostępu do systemu e-usługi.
O prawidłowym działaniu systemu zostaniecie Państwo poinformowani oddzielnym komunikatem.
Przepraszamy za chwilowe utrudnienia.








III Forum Spółdzielcze

W dniu 26 listopada 2019 r. o godz. 11.00 w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy odbyło się  III Forum Spółdzielcze poświęcone współpracy spółdzielni mieszkaniowych z władzami samorządowymi. Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pan Piotr Całbecki, Prezydent Miasta Bydgoszczy Pan Rafał Bruski, Prezydent Miasta Torunia Pan Michał Zalewski, Prezydenta Miasta Inowrocławia Pan Ryszard Brejza, Prezydenta Miasta Grudziądza Pan Maciej Glamowski, przedstawiciele spółek i przedsiębiorstw miejskich oraz przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych z województwa kujawsko-pomorskiego.

Uczestnicy ...


Certyfikat Jakości Biznesu - "Przedsiębiorstwo Fair Play" 2019

Miło nam poinformować, iż 22 listopada 2019 r. Kapituła Programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” przy Krajowej Izbie Gospodarczej przyznała naszej Spółdzielni Certyfikat Jakości Biznesu – „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2019 oraz Platynowy Laur.

Uroczysta gala odbyła się 22 listopada 2019 r. w Warszawie. Certyfikat w imieniu SMB odebrał Prezes Zarządu, Pan Jacek Kołodziej.







Wręczenie umów RPO

Członkowie zarządu województwa, Pani Aneta Jędrzejewska i Pan Sławomir Kopyść wręczyli dziś Zarządowi SMB, Pani Zdzisławie Knapińskiej i Panu Jackowi Kołodziejowi, umowę na budowę instalacji fotowoltaicznych na 36 budynkach w ramach RPO Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Dotacja w wysokości miliona złotych trafi do Naszej Spółdzielni! W zakresie odnawialnych źródeł energii jest to kwota najwyższa ze złożonych w tej kategorii wniosków. Dzięki tej inwestycji możemy mówić o realnych oszczędnościach dla Państwa! dzięki zastosowaniu odnawialnych źródeł energii przyczyniamy się do poprawy stanu środowiska. ...







Reprezentaci SMB wystartowali w biegu na 5 km i w Półmaratonie!

Wczoraj tj.13 października reprezentanci Naszej Spółdzielni pobiegli zarówno w biegu na 5 km i w Półmaratonie Bydgoskim w ramach imprezy Start na Bydgoszcz!  Bieg zakończył się sukcesem, wszyscy nasi zawodnicy dobiegli do mety! Jeden z nich poprawił swój rekord życiowy w półmaratonie o 18 minut. Była dobra zabawa i porywający doping kibiców! gratulujemy Wam wszystkim i dziękujemy za Wasze zaangażowanie! do zobaczenia następnym razem!











Komunikat - przygotowania do sezonu grzewczego

W związku z przygotowaniami do rozpoczęcia sezonu grzewczego zamieszczamy syntetyczny artykuł kierownika Działu Gospodarki Energetycznej, Pana Andrzeja Dąbrowskiego na temat grzejników. Zachęcamy do lektury wszystkich mieszkańców!




WAŻNY KOMUNIKAT

Mamy ważny komunikat! od dzisiaj obowiązek segregowania śmieci dotyczy każdego! zmieniono również zasady przekazywania deklaracji dotyczących śmieci. W związku z pojawiającymi się pytaniami, informujemy, że potrzeba zgłaszania deklaracji nie później niż do 5 dnia miesiąca występuje w przypadku zmiany ilości osób w mieszkaniu. Nie ma konieczności składania ich co miesiąc w sytuacji, gdy liczba osób się nie zmienia.


Prąd ze słońca w SMB

Piszą o nas!
W dzisiejszym wydaniu Expressu Bydgoskiego ukazał się artykuł na temat paneli fotowoltaicznych w kontekście przyznanej naszej Spółdzielni dotacji Urzędu Marszałkowskiego wraz z wypowiedzią Prezesa SMB, Pana Jacka Kołodzieja. Zachęca ...


Wskoczyliśmy na Wyżyny!

Jesteśmy już po imprezie "Wskocz na Wyżyny"! Wczoraj wiele się działo w strefie aktywnego wypoczynku przy ul.Przyjaznej! Moc atrakcji! Dziękujemy Państwu za tak liczne przybycie i aktywny udział w grach i zabawach! do zobaczenia na następnych imprezach Spółdzielni! więcej zdjęć już wkrótce w naszej galerii.


Z ostatniej chwili!

Miło nam Państwa poinformować, że przed paroma minutami dowiedzieliśmy się, że Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego przyznał nam dofinansowanie do projektu "Budowa instalacji fotowoltaicznych na 36 budynkach". Niezmiernie nam miło z tego powodu. (na zdjęciu świeżo wykonana instalacja fotowoltaiczna na jednym z budynków SMB przy ul.Boya Żeleńskiego 1, która będzie przynosiła korzyści wszystkim członkom Spółdzielni).






Wskocz na Wyżyny

Kolejne atrakcje na festynie Wskocz na Wyżyny, który odbędzie się już 2 września!:-) Między godz.16 a 17 będzie możliwość oznakowania roweru przez Policję! Program znakowania został stworzony z myślą o miłośnikach jednośladów, a dokładnie o zabezpieczeniu roweru przed ewentualną kradzieżą.
wymagania:
1. Osoba pełnoletnia z rowerem
2. Dowód zakupu roweru
3. Dokument tożsamości
Zapraszamy!


Zapisy

Zapraszamy chętnych do zapisów na III Turniej w Bule o Puchar Prezesa SMB i na VII Półmaraton Bydgoski! został na to jeszcze tydzień!


Rajd Pieszy - Spacer po Bydgoszczy

W sobotę 17 sierpnia odbył się Rajd Pieszy - Spacer po Bydgoszczy. Jedną z wielu atrakcji było wejście na taras widokowy na kopule Bazyliki. Dziękujemy Państwu za liczny udział w rajdzie.



Informacja

Uprzejmie informujemy, że dnia 16.08.2019 r. (tj. piątek) Spółdzielnia pracuje standardowo w godz.od 7 do 14.


KOMUNIKAT!

Szanowni Państwo,

w związku z awarią linii telefonicznej podajemy aktualny numer telefonu komórkowego do Domu Kultury Modraczek - 787-097-639.





Mammobus przy SMB 30 lipca

Spółdzielnia Mieszkaniowa "BUDOWLANI" i Centrum Onkologii w Bydgoszczy zapraszają na badania mammograficzne (bez skierowania) Panie w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonanych takich badań w ostatnich 24 miesiącach do mammobusu przy Spółdzielni Mieszkaniowej "BUDOWLANI", ul. Boya-Żeleńskiego 1, w dniu 30 lipca br. w godz. 9 - 16:30
Rejestracja pod nr tel. 52 374 34 01
Na badania prosimy zabrać dowód osobisty, długopis, okulary oraz poprzednie zjęcia mammograficzne/płyty CD.








Zajęcia wakacyjne 2019

Zapraszamy do skorzystania z oferty zajęć wakacyjnych w miesiącach LIPIEC i SIERPIEŃ 2019
22.07 - 26.07 Warsztaty Muzyczne od 7 lat    10.00-11.30
19.08 - 23.08 Warsztaty Muzyczne od 7 lat    10.00-11.30
26.08 - 30.08 Warsztaty Plastyczne od 6 lat   10.00-11.30

NA WSZYSTKIE ZAJĘCIA OBOWIĄZUJĄ WCZEŚNIEJSZE ZAPISY:  52-371-33-31
ZAJĘCIA SĄ BEZPŁATNE 

WARSZTATY MUZYCZNE
Zajęcia obejmować będą:
- słuchanie muzyki i odzwierciedlenie jej na papierze;
- naukę piosenek i akompaniament rytmiczny na in ...




Badanie mammograficzne - 4 lipca

Spółdzielnia Mieszkaniowa "BUDOWLANI" i Centrum Onkologii w Bydgoszczy zapraszają na badania mammograficzne (bez skierowania) Panie w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonanych takich badań w ostatnich 24 miesiącach do mammobusu przy Domu Kultury "Modraczek", ul. Ogrody 15, w dniu 4 lipca br. w godz. 9 - 16:30
Rejestracja pod nr tel. 52 374 34 01
Na badania prosimy zabrać dowód osobisty, długopis, okulary oraz poprzednie zjęcia mammograficzne/płyty CD.



Złoty Laur Spółdzielczości dla SMB

Przy okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości przyznawane są nagrody dla spółdzielni, które wyróżniają się na różnych polach działania.
Miło nam poinformował, że dziś w Warszawie Krajowa Rada Spółdzielcza przyznała naszej Spółdzielni ZŁOTY LAUR SPÓŁDZIELCZOŚCI za działalność społeczno-kulturalną!
Nagrodę odebrali - Prezes Zarządu, Pan Jacek Kołodziej i Dyrektor Domu Kultury "Modraczek", Pani Agnieszka Buzalska.



1 lipca - Międzynarodowy Dzień Spółdzielczości

1 lipca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Spółdzielczości. Naszym członkom, działaczom i sympatykom składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji święta spółdzielczości!

PS. By uświęcić ten dzień, nasza załoga ubrała się w żółto-niebieskie barwy SMB.


Słowiańska 1 wyróżniona w konkursie BUDOWA ROKU 2018

Miło nam poinformować, że budynek przy ul. Słowiańskiej 1 został wyróżniony w konkursie BUDOWA ROKU 2018, organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa. Nagrodę w dniu 25 czerwca 2019 r. odebrał Prezes Zarządu SMB - Pan Jacek Kołodziej.



Wielki Wyścig Łodzi Butelkowych

Zapraszamy członków i sympatyków Spółdzielni Mieszkaniowej "BUDOWLANI" do kibicowania naszej załodze w Wielkim Wyścigu Łodzi Butelkowych, który odbędzie się w niedzielę, 23 czerwca br. - start ok. godz. 15:00. Trasa - Most Sulimy Kamińskiego - Wyspa Młyńska.
Przy okazji - odwiedzili nas rycerze-wioślarze z Eximo Project, rzucając wyzwanie w wyścigu. Podjeliśmy rękawicę!
AHOJ KORSARZE!




SMB w Expressie Bydgoskim

Piszą o nas!
W dzisiejszym wydaniu Expressu Bydgoskiego ukazał się artykuł na temat paneli fotowoltaicznych wraz z wypowiedzią Prezesa SMB, Pana Jacka Kołodzieje. Zachęcamy do lektury!









Lista kandydatów do Rady Nadzorczej w kadencji 2019-2022

Walne Zgromadzenie zbliża się wielkimi krokami. W jego trakcie odbędą się wybory do Rady Nadzorczej na kadencję 2019-2022 (17 mandatów). Kandydatów można było zgłaszać do 6 maja, do godz. 15:00.

Poniżej publikujemy listę kandydatów:
1. Krzysztof Bąk
2. Tomasz Chojnacki
3. Teresa Doczekalska
4. Sławomir Dworaźny
5. Marcin Dziennik
6. Hubert Fletka
7. Robert Jankowski
8. Julia Kaźmierczak
9. Ludwik Klaczyński
10. Michalina Kopczyk
11. Artur Kotko
12. Barbara Kowalska
13. Gabriela Kowalska
14. Agnieszka Kozłowska
15. Marlena Kramer
16. Zdzisława Kulczyk
17. Katarzyna Laskowska-Siwak
18. Krzysztof Lipiński
19 ...



Komunikat KPEC

W związku z modernizacją ul. Wojska Polskiego od dnia 06.05.2019 r. od  godz. 6:00 do dnia 07.05.2019 r. do godzin południowych wstrzymana zostanie dostawa energii cieplnej do budynków:

Bohaterów Kragujewca 5, 7, 15
Dunikowskiego 7, 9
Glinki 80, 82
Kąkolowa 1, 7
Komuny Paryskiej 1, 2, 2A, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 11
Kozala 4, 6, 8
Łomżyńska 35, 49
Modrakowa 42A, 56, 60, 78, 80
Boya-Żeleńskiego 28, 30, 36




Awaria

W wyniku awarii niezależnej  od Spółdzielni w dniu 23 kwietnia br. wystąpiły problemy z systemem informatycznym, uniemożliwiające wykonanie szeregu czynności związanych z obsługą klientów.

Za utrudnienia przepraszamy.


Walne Zgromadzenie - wybory do Rady Nadzorczej

Informujemy, iż Walne Zgromadzenie odbędzie się:

- 1.część (Os. "Centrum") - 21 maja br., godz. 17:00 - Szkoła Podstawowa nr 20, ul. Grabowa 4;
- 2.część (Os. "Na Skarpie") - 22 maja br., godz. 17:00 - Zespół Szkół nr 19, ul. Grzymały-Siedleckiego 11;
- 3.część (Os. "Na Wyżynach") - 23 maja br., godz. 17:00 - Szkoła Podstawowa nr 38, ul. Węgierska 11.

W trakcie Walnego Zgromadzenia odbędą się wybory do Rady Nadzorczej (17 mandatów). Zgłoszenie kandydatur  na członków Rady Nadzorczej odbywa się pisemnie w terminie najpóźniej na 15 dni przed pierwszą częścią Walnego Zgromadzenia ( ...


Spotkania z mieszkańcami

Kontynuując rozpoczętą kilka lat temu tradycję, na ok. miesiąc przez Walnym Zgromadzeniem, zorganizowane zostaną spotkania mieszkańców z Zarządem. Ich celem jest omówienie spraw, które mają niewielkie szanse na bycie poruszonym w trakcie Walnego Zgromadzenia, ze względu na jego specyfikę i ramy prawne.

Terminy spotkań:

- Osiedle „Centrum” – 23 kwietnia, godz. 17:00, Szkoła Podsta ...



Relacja z II Turnieju Piłki Nożnej

13 kwietnia br., w hali BKS Chemik Bydgoszcz, odbył się II Turniej Piłki Nożnej Halowej Spółdzielni Mieszkaniowych o Puchar Prezesa SMB. Sześć spółdzielni wystawiło swoje drużyny. Zażarta i wyrównana walka toczyła się w każdym meczu. Nie brakowało pięknych bramek i fantastycznych parad bramkarskich. Większość meczów kończyła się różnicą jednej bramek. Na szczególne wyróżnienie zasłużył doświadczony bramkarz Bydgoskiej SM. Równie gorąco było na trybunach. Każda drużyna miała swoich kibiców, a najliczniej i najgłośniej dopingowali sympatycy Pomorskiej SM, Fordońskiej SM i gospodarzy SM Budowlani. Tytuł obroniła Fordońska SM.
...







Gratulacje od Prezydenta Miasta i Wojewody

Jest się czym pochwalić! Cofnijmy się w czasie do 16 listopada 2018 r., kiedy to otrzymaliśmy Certyfikat Jakości Biznesu „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2018 r., Złoty Laur oraz nominację do nagrody głównej! W marcu br. otrzymaliśmy gratulacje w tej sprawie od Prezydenta Bydgoszczy i dyplom Wojewody Kujawsko-Pomorskiego. Niezmiernie nam miło, że po raz kolejny znaleźliśmy się w elitarnym gronie przedsiębiorstw, dla których rzetelność, solidność, najwyższe standardy obsługi klienta i jakość świadczonych usług to wyznaczniki codziennego działania.


Prima Aprilis :)

Drodzy mieszkańcy i sympatycy SMB!
Wczorajszy post o nowych kolorach osiedli był oczywiście żartem prima aprilisowym.





Komunikat KPEC dla Lelewela 35

KPEC informuje, że w związku z przebudową sieci ciepłowniczej przy ul. Chodkiewicza 61 dnia 21.03.2019 r. od godz. 8:00 do godzin popołudniowych wstrzymana zostanie dostawa energii cieplnej do budynku przy ul. Lelewela 35.



Prześwietlenia drzew

Wobec wpływających zapytań i uwag mieszkańców dotyczących przycinania drzew, informujemy, że cięcia wykonywane są przez firmy specjalistyczne. Są one zgodne ze sztuką. Dla przykładu przedstawiamy zdjęcia po prześwietleniu drzewa przy budynku Zajęcza 16 i po rocznym okresie wegetacji.








Spotkanie wigilijne z emerytami SMB

60-lat działalności SMB sprawia, że z roku na rok rośnie grono naszych emerytów. Spółdzielnia nie zapomina o swoich byłych pracownikach. Co roku w grudniu w Domu Kultury "Modraczek" organizowane jest spotkanie wigilijne, na które zaproszenie otrzymują nasze emerytowane koleżanki i koledzy. Nie inaczej było w tym roku. Spotkanie odbyło się 12 grudnia br.
Zdjęcia z uroczystości znajdą Państwo w galerii.




Certyfikat Jakości Biznesu „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2018

Miło nam poinformować, iż 16 listopada 2018 r. Kapituła Programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” przy Krajowej Izbie Gospodarczej przyznała naszej Spółdzielni Certyfikat Jakości Biznesu – „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2018,  Złoty Laur oraz nominację do nagrody głównej.

Uroczysta gala odbyła się 16 listopada 2018 r. w Warszawie. Certyfikat w imieniu SMB odebrał Prezes Zarządu, Pan Jacek Kołodziej.








Drużyna SMB w Półmaratonie Bydgoskim i Biegu na 5 km

21 października drużyna złożona z mieszkańców i pracowników naszej Spółdzielni wzięła udział w Półmaratonie Bydgoskim i Biegu na 5 km. Było to kolejne wydarzenie promujące 60-lecie SMB.

Relacja (filmik) z tego wydarzenia jest dostępny na naszym fanpage'u na facebooku i youtube.com (https://www.youtube.com/watch?v=5T5_fuNSOfg).



Nowy Prezes, nowy skład Zarządu SMB

27 września 2018 r. był ostatnim dniem pracy Pana Prezesa Marka W. Magdziarza, który postanowił odejść na zasłużoną emeryturę. Już na pierwszym posiedzeniu po złożeniu rezygnacji przez Prezesa Magdziarza, w czerwcu, Rada rozpoczęła prace nad ustaleniem nowego składu zarządu. Decyzję poprzedziła analiza przedstawionej przez dotychczasowych Zastępców Prezesa strategii dla Spółdzielni oraz nowej struktury organizacyjnej. Ostatecznie na posiedzeniu w dniu 27 września Rada Nadzorcza zdecydowała, że Zarząd Spółdzielni będzie pracował w dwuosobowym składzie. W tajnym głosowaniu jednomyślnie wybrała i powołała Pana Jacka Kołodzi ...





Włączenie ogrzewania

Informujemy, że z dniem 24 września zleciliśmy  Komunalnemu Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej w Bydgoszczy włączenie ogrzewania w całych zasobach Spółdzielni.


Statut w nowym brzmieniu został zarejestrowany przez Sąd

Miło nam poinformować, że 12 września 2018 r. Sąd zarejestrował Statut naszej Spółdzielni w postaci, jaka została uchwalona przez tegoroczne Walne Zgromadzenie. Przypominamy, iż szeroko zakrojone zmiany wiązały się z koniecznością dostosowania przepisów do „Ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. o zmianie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz ustawy – Prawo spółdzielcze”. W głównej mierze dotyczą one spraw członkowskich, o czym pisaliśmy w ostatnim wydaniu „Tu Mieszkam”. Przypominamy, iż przy okazji opraco ...


Brak ciepłej wody na osiedlu "Na Skarpie"

Informujemy, że w dniach 18.09.2018r. od godz. 7.00 do 19.09.2018r. do godz.10.00 na osiedlu B II tj.  ul. Grzymały Siedleckiego 21,25,27,28,29,30,31,33,34,36,38,42, Bełzy 50-52, Ku Wiatrakom 5,7,9,11,13,15,17,19, Ogrody 20,21,23,24,25,26,27,29,31, Nałkowskiej 1,2,3,4,5,6,7,8,10,12 nie będzie ciepłej wody.
W tych dniach KPEC modernizuje sieć ciepłowniczą.



Relacja ze spotkania sąsiedzkiego i rajdu pieszego

8 września 2018 r. miały miejsce dwie, łączące się, imprezy. Z inicjatywy Rady Osiedla "Centrum" odbył się pierwszy Rajd Pieszy "Poznaj historię osiedli SMB i miasta", którego zwieńczenia i wręczenia nagród dokonano w trakcie VII Spotkania Sąsiedzkiego na terenie Osiedla "Centrum".
Pogoda dopisała, liczba uczestników i atrakcji również. Najmłodszy uczestnik rajdu miał roczek. W trakcie pikniku miały miejsce liczne konkursy i animacje dla dzieci. Bawiono się z harcerzami z "Zielonej Siódemki", podziwiano umiejętności psów służbowych Straży Miejskiej. Odbył się również pokaz starych samochodów itp. W świetnej atmosferze smakowała pyszna g ...


Wskocz na Wyżyny

3 września 2018 r. na terenie rekreacyjnym w okolicach ulic Przyjazna-Komuny Paryskiej-Węgierska odbyła się trzecia edycja pikniku rodzinnego "WSKOCZ NA WYŻYNY", którego inicjatorem była Rada Osiedla "Na Wyżynach". Wśród licznych konkursów, zabaw i pokazów odbył sie III Turniej w Bule o Puchar Prezesa SM BUDOWLANI. Pogoda i frekwencja dopisały!
Fotorelacja z pikniku w galerii.


Brak ciepłej wody na osiedlu "Na Skarpie"

Informujemy, że w dniach 03-04.09.2018r. od godz. 7.00 na osiedlu B II tj.  ul. Grzymały Siedleckiego 21,25,27,28,29,30,31,33,34,36,38,42, Bełzy 50-52, Ku Wiatrakom 5,7,9,11,13,15,17,19, Ogrody 20,21,23,24,25,26,27,29,31, Nałkowskiej 1,2,3,4,5,6,7,8,10,12 nie będzie ciepłej wody.
W tych dniach KPEC modernizuje sieć ciepłowniczą przy ul. Wojska Polskiego.







Brak ciepłej wody na osiedlu Na Skarpie



Informujemy, że w dniach 02-03.08.2018r. od godz. 7.00 na osiedlu B II tj.  ul. Grzymały Siedleckiego 21,25,27,28,29,30,31,33,34,36,38,42, Bełzy 50-52, Ku Wiatrakom 5,7,9,11,13,15,17,19, Ogrody 20,21,23,24,25,26,27,29,31, Nałkowskiej 1,2,3,4,5,6,7,8,10,12 nie będzie ciepłej wody.
W tych dniach KPEC modernizuje sieć ciepłowniczą przy ul. Szpitalnej.


SMB w Wyścigu Łodzi Butelkowych

24 czerwca 2018 r. ekipa reprezentująca naszą Spółdzielnię po raz kolejny wzięła udział w Wyścigu Łodzi Butelkowych, odbywającego się w ramach imprezy „Ster na Bydgoszcz”.

Startowaliśmy z numerem 13 i takie też miejsce ostatecznie zajęliśmy. Naszą ekipę reprezentowali pracownicy wspomagani przez dwójkę studentów z Etiopii, którzy zamieszkują w naszych zasobach.

W opinii wielu obserwatorów mieliśmy jedną z najbardziej pomysłowych i pięknych łodzi. Był to właściwie katamaran z osadzonym ...


Wyniki głosowań uchwał na Walnym Zgromadzeniu 2018

Przedstawiamy wyniki głosowań nad uchwałami Walnego Zgromadzenia, które odbyło się w dniach 5-7 czerwca 2018 r.

 

             uchwała nr 1/2018 w sprawie zatwierdzenia sprawozdania Zarządu z działalności Spółdzielni w 2017 roku;

1.



Relacja z Walnego Zgromadzenia 2018

Od wtorku do czwartku (5, 6 i 7 czerwca br.) trwały obrady Walnego Zgromadzenia 2018. Obrady przebiegały wyjątkowo szybko i sprawnie. Każda z trzech części kończyła się ok. godz. 20. Nowością tegorocznego Walnego Zgromadzenia były sprawozdania Rad Osiedli, a także możliwość udzielenia pełnomocnictwa do udziału w obradach, z której skorzystały 64 osoby.

To jednak nie koniec Walnego Zgromadzenia. Wieńczyć je będzie Kolegium, które oficjalnie podsumuje wyniki głosowań. Odbędzie się ono 12 czerwca br. Wezmą w nim udział osoby tworzące prezydium każdej z trzech części.

Zarząd SMB dziękuje wszystkim osobom, które przybyły na zebrania i czynn ...


Statut - projekt, który będzie głosowany w trakcie Walnego Zgromadzenia

Przedstawiamy  projektu Statutu w wersji, która będzie głosowana w trakcie Walnego Zgromadzenia (5-7 czerwca). Przypominamy, iż nowelizacja Ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych z 20 lipca 2017 r. nałożyła na spółdzielnie obowiązek przyjęcia stosownych zmian w statutach (i ich zarejestrowanie w sądzie) w ciągu roku od wejścia w życie tejże ustawy (tj. 9 września).




Brak prądu w Adm. Os. "Na Skarpie"

Informujemy, że z powodu prac zaplanowanych przez ENEA, w poniedziałek, 28 maja br., w Administracji Osiedla "Na Skarpie" nie będzie prądu. Z tego powodu nie działać będą telefony i systemy komputerowe, co utrudni załatwienie szeregu prac.

Za utrudnienia przepraszamy



Admin test

Test nr 1 i tak dalej. Test nr 1 i tak dalej.Test nr 1 i tak dalej.Test nr 1 i tak dalej.Test nr 1 i tak dalej.Test nr 1 i tak dalej.Test nr 1 i tak dalej.Test nr 1 i tak dalej.Test nr 1 i tak dalej.Test nr 1 i tak dalej.Test nr 1 i tak dalej.Test nr 1 i tak dalej.Test nr 1 i tak dalej.Test nr 1 i tak dalej.Test nr 1 i tak dalej.Test nr 1 i tak dalej.Test nr 1 i tak dalej.Test nr 1 i tak dalej.Test nr 1 i tak dalej.Test nr 1 i tak dalej.Test nr 1 i tak dalej.Test nr 1 i tak dalej.Test nr 1 i tak dalej.Test nr 1 i tak dalej.Test nr 1 i tak dalej.Test nr 1 i tak dalej.Test nr 1 i tak dalej.Test nr 1 i tak dalej.Test nr 1 i tak dalej.Test nr 1 i tak dalej.Test nr 1 i tak dalej.Test nr 1 i ...



Zmiany w Regulaminie Samorządu Domowego

Informujemy, iż Uchwałą nr 5/2018 z dnia 26.04.2018 r. Rada Nadzorcza naszej Spółdzielni dokonała zmian w „Regulaminie Samorządu Domowego Mieszkańców”.

Uwzględniono zastrzeżenia członków Samorządów w zakresie zmniejszenia wymogów liczebności przy wyborach do SDM. Na tej podstawie wprowadzono zapis, który zmniejszył ilość mieszkańców nieruchomości niezbędnych na zebraniu wyborczym. W celu uściślenia pojęcia „Samorząd Domowy Mieszkańców”, dodano je do słowniczka, co powinno rozwiać wątpliwości mieszkańców jak należy rozumieć  ww. określenie. ...





Komunikat ENEA

ENEA Operator sp. z o.o., www.wylaczenia-eneaoperator.pl

 PLANOWANE WYŁĄCZENIA - Rejon Bydgoszcz

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 Obszar W rejonie dzielnicy Wyżyny

w dniach: 2018-05-07,

w godzinach: 7 maj 08:00 - 7 maj 12:00

Brak zasilania w rejonie ulic: Siedleckiego 10, 14; Wojska Polskiego 19.



Spotkania z mieszkańcami

7 i 8 maja odbyły się spotkania z mieszkańcami osiedli "Centrum" i "Na Skarpie". Dziś, 9 maja odbędzie się ostatnie z serii spotkań - z mieszkańcami Osiedla "Na Wyżynach".

Termin: 9 maja br., godz. 17:00
Miejsce: SP nr 38, ul. Węgierska 11

Program spotkania:
1. Informacje Zarządu nt.:
    a/ działalności Spółdzielni w 2017 r.;
    b/ walnego Zgromadzenia 2018 - omówienie uchwał, w tym projektu zmian w Statucie;
2. Informacja o sprawach Osiedla "Na Wyżynach" oraz o realizacji wniosków ze spotkań w 2017 r.
3. Dyskusja, pytania, wnioski mieszkańców.

GALA JUBILEUSZOWA Z OKAZJI 60-LECIA SMB - relacja

    23 kwietnia 2018 r. w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy odbyła się uroczysta Gala z okazji 60-lecia naszej Spółdzielni. Sala wypełniona była niemal do ostatniego miejsca.
    Wystąpieniu Prezesa Spółdzielni, Pana Marka W. Magdziarza towarzyszyła prezentacja nt. historii i teraźniejszości SMB oraz projekcja filmu „Spółdzielnia – obecnie”.
    W trakcie gali uhonorowano zasłużonych działaczy spółdzielczych i pracowników SMB. Zwieńczył ją koncert Orkiestry Filharmonii Pomorskiej.
    Po część głównej uroczystość przeniosła się do foyer filharmonii, gdzie każdy z uczestników mógł wypić lampkę szampana i zjeś ...









I-szy TURNIEJ W PIŁKĘ NOŻNĄ HALOWĄ SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWYCH - relacja

10 marca 2018 r., w hali CHEMIKA, odbył się pierwszy TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWYCH. Wzięło w nim udział 8 drużyn, reprezentujących 7 spółdzielni z Bydgoszczy.

Była to pierwsza z cyklu imprez organizowanych w tym roku z okazji 60-lecia naszej Spółdzielni.

Turniej zwyciężyła FORDOŃSKA SM, która wygrała w finale z POMORSKĄ SM. Trzecie miejsce zajęła RSM JEDNOŚĆ. Kolejne miejsca zajęły: SM NAD WISŁĄ, MSM DOM, SM BUDOWLANI, MSM ZRZESZENI „Szpaczki” i MSM ZRZESZENI „Orły Lewego”.

Na szczególne wyró ...




Uwaga na oszustów!

Proin iaculis vitae nulla ut semper. Curabitur ultrices aliquet mauris, id auctor dui consequat non. Donec bibendum orci est, sed fringilla leo dictum bibendum. Nulla euismod justo lorem, a efficitur augue pretium a. Proin tincidunt nulla elit, vitae volutpat quam ornare eget. Maecenas maximus ipsum lacus, lacinia ornare diam molestie sed. Donec rutrum pharetra odio, id consectetur quam accumsan maximus. Donec pharetra dapibus neque id eleifend. Fusce aliquam ultricies metus, vestibulum lacinia mi tincidunt in. Integer dictum finibus efficitur.